Podnikejte chytře na Aukru či Amazonu

Young successful businessman flies on colorful balloon

Na první pohled se tyto platformy nemusejí zdát úplně srovnatelné, mají ale společné rysy, které je spojují. První z nich je prodej v podstatě jakéhokoliv zboží a druhý skutečnost, že lze za poměrně krátkou dobu vydělat slušný obnos peněz, a to především bez velkých investic do začátku podnikání.

Aukro: ideální začátek

Jak je zmíněno v úvodu, Amazon a Aukro se v mnohém liší. Aukro může fungovat jako skvělá příprava pro “velký byznys” na Amazonu.

Nejlepší způsob, jak vydělat na Aukru, je snadný. Stačí zkrátka (pře)prodávat věci, které se jinak prodávají za vcelku vysoké částky. Jednoduše nakoupíte ze zahraničí levnější zboží (velmi dobře to funguje s loňskými kolekcemi značkového oblečení) a poté je nabízíte k prodeji na Aukru.

Vyzkoušenou metodou je začátek prodeje na jedné koruně, a následné dražení. Pokud sami na počátku nastavíte pevnou cenu, nikdy se nedočkáte výdělku, kterého byste dosáhli při dražbě.

Aukro tedy k tomuto účelu skvěle poslouží, a pokud nemáte ambice na vyšší výdělky, bude vám i stačit. Bohužel je zde problém omezenosti pouze na český trh. Zkrátka zanedlouho narazíte na strop prodejů, který vás zastaví na konstantní částce, a vy tak nebudete moci růst.

A není to jen velikost českého trhu, co vás bude omezovat. Aukro zkrátka není vnímáno jako eshop a taky jím není. Proto se o veškerou práci s produktem budete muset postarat vy. Zboží je nutné nafotit, napsat o něm veškeré informace, uskladnit je u sebe a poté distribuovat.

Proto se spousta lidí obrátí na Amazon, který skýtá mnohem více možností, a především více peněz získaných s menším vynaložením sil.

Amazon: moře nekonečných možností

Amazon je vcelku specifickou prodejní platformou. Pokud ale dodržíte pravidla úspěšného prodeje na Amazonu, nemusíte se bát neúspěchu.

Základem je prodávat produkt, který je vyzkoušený, a především, který lidé chtějí. Ke zjištění oblíbených produktů stačí nahlédnout do seznamu Amazon Best Sellers.

Je dobré vybrat si věc, která je levná a technicky nenáročná. Poté už stačí zjistit, zda si ji můžete nechat vyrobit pod vlastní značkou a můžete začít prodávat.

Velkou výhodou Amazonu je, že za vás obstará veškerou logistiku a případně vyřeší i reklamaci. Vy pak máte dost prostoru věnovat se marketingu.

To bude vlastně gró prodeje na Amazonu. Zvládnout marketing pomocí affiliate programu a dalších nástrojů, které se nabízejí. No a pak už jen inkasujete peníze.

Samozřejmě to není zase tak úplně jednoduché, ale toto podnikání zvládnete bez problémů sami a s minimálními vstupními náklady. Stačí se jen držet základních pravidel, která jsme vám v tomto článku odhalili.

Tak neváhejte a začněte podnikat chytře na Amazonu nebo třeba na Aukru.

About The Author

Jan Kraus

Ač je mi pouze 20 let a předpokládá se, že si chci především užívat mladého života, není tomu tak. Odjakživa potřebuji ve svém životě vyšší cíle. Věnovat čas věcem, které pro mne nemají smysl, je ztrátou mého času. Studuji a čas, který zrovna nevěnuji učení, trávím vymýšlením nových možností, jak a v čem úspěšně podnikat. Svět podnikání a vydělávání peněz je to, co mě jednoduše baví a naplňuje.