6 důvodů proč začít podnikat na amazonu

business run

Amazon. Pouhá zmínka o názvu připomíná obrovitost. Amazon z gigantických skladů, kde se pracuje ve dne i v noci, dodává balíčky do všech koutů světa.  Miliony lidí vyhledávají a nakupují na Amazonu.

A pak, pokud jste stejně jako já, všechny ty myšlenky zpracovali na jednu dráždivou- otázku: „Jak se do toho obchodu mohu dostat já?“

Tady je to,co si mnoho lidí neuvědomuje: Do tohoto podnikání se může zapojit prakticky kdokoli, a je to jednodušší, než si myslíte.

Amazon začala být společnost ve výši 100 miliard amerických dolarů pomocí rozsáhlé sítě prodejců, kteří uvedou svůj produkt na Amazon. Každý se může stát jedním z těchto prodejců a vytvořit vysoce ziskové podnikání na Amazonu.

Tento obchodní model nabízí mnoho výhod oproti ostatním. Zde je 6 důvodů, proč byste měli začít podnikání na Amazonu.

1. Nemusíte vyrábět své vlastní produkty.
Výrobní náklady jsou obvykle velký výdaj každé společnosti. Ve skutečnosti, náklady na výrobu zboží může položit na lopatky celou firmu. A cena není jediným problémem. Jen obecně řečeno, je to velmi obtížné vyrobit výrobek, a to konzistentně po delší dobu.

Při nastavení vašeho podnikání na Amazonu, je výroba až druhou záležitostí, která vás zajímá. První je výběr správného produktu, který se již na Amazonu prodává. Produkt co je již na trhu a úspěšně se prodává, nemusíte proto objevovat znovu Ameriku. 🙂  Vaším úkolem je jednoduše zvýšit nabídku k uspokojení vašich zákazníků – dostat a udržet produkt na předních příčkách ve vyhledávání na Amazonu.

2. Amazon se stará o dopravu k vašim zákazníkům za vás.
Všechny vaše objednávky za vás Amazon vyřídí. Proto se nemusíte starat o zabalení a odeslání produktu vašim zákazníků. Vy se staráte pouze o marketing a prodeje. Každý, kdo někdy pracoval v eCommerce ví, že logistika produktu k vašim zákazníkům zabírá příliš mnoho času a úsilí.

Amazon má vyřešenou skvělou logistiku. Jako prodejce na Amazonu, získáte nejvyspělejší systém na plnění vašich objednávek do vašeho podnikání.

3. Nízké náklady, abyste mohli začít.
Je tu jeden faktor, který udržuje lidi od zahájení podnikání: náklady na to jak začít. Myšlenka na nalévání velkých peněz do riskantních projektů, paralyzuje většinu lidí i když je to slibné.

Amazon nabízí obchodní příležitost za minimální počáteční náklady, protože, upřímně řečeno, všechny drahé věci už za vás Amazon udělal. To znamená, že nemusíte stavět žádné zařízení k provádění jakýchkoli složitých systémů. Nemusíte tedy investovat velké peníze. Navíc, aby Amazon mohl růst potřebuje prodejce, kteří budou prodávat proto jsou investice minimální.

Sečteno a podtrženo. Budete platit poplatky a další náklady na prodeji na Amazonu, ale tyto náklady budou směšné ve srovnání s tím, co byste asi začali platit v jiném typu podnikání.

4. Můžete začít vydělávat peníze rychle.
Nikdo nemá rád pocit vkládání úsilí do něčeho velkého a pak musel čekat, než uvidí výsledky a po celou dobu vědět, že tyto výsledky mohou někdy přijít.

Máte-li začít podnikat na Amazonu, nemusíte zažívat toto utrpení. I když výsledky se liší, u mnoha lidí. Záleží na produktu, který si vyberete a zda vyberete ten správný. S miliony zákazníků prohlížející každý den, nebude trvat dlouho a váš produkt bude nalezen a zakoupen.

5. Pomůže vám vybudovat majetek a nejen produkt.
Všechny podniky nabízejí nějaký druh produktu. Velké podniky jsou postaveny nejen na výrobky, které nabízejí, ale i na majetku, který vlastní.

Aktiva jsou ty cenné zdroje, které nelze snadno pořídit od vás nebo vašeho obchodování – věci, jako je vaše dobrá pověst, své jedinečné odborné znalosti, váše loajální zákaznická základna. Je snadné vidět, jak vám Amazon  může pomoci budovat tyto pilíře úspěchu. Když vedete svou firmu na Amazonu, lidé vědí, že jste důvěryhodný, a že se opírají o lídra v eCommerce.

A když neustále dodávate svým zákazníkům výrobky, které chtějí, za cenu co se jim líbí, a vybudujete trvalý vztah s loajální zákaznickou základnou.

6. Zákazníci Amazonu jsou loajální.
To je obzvláště povzbudivé, když si uvědomíte, jak rychle Prime členství roste. Zákazníci důvěřují Amazonu, protože jim dodá přesně to co chtějí.

Mnozí z těchto zákazníků budou chtít váš produkt. Když zjistí, že jste na Amazonu, jejich důvěra je již zpevněna. A zákazníci vám budou přicházet noví a vracet se stávající. 🙂

Amazon a jeho prodejci vydělávají spoustu peněz každý den, a jednoznačně velkou příležitostí pro zisk není jediný přesvědčivý důvod začít své vlastní Amazon podnikání. Pokud to uděláte správně, s nějakým odborným vedením, budete mít prosperující firmu, na kterou můžete být hrdí.

 

About The Author

Jan Kraus

Ač je mi pouze 20 let a předpokládá se, že si chci především užívat mladého života, není tomu tak. Odjakživa potřebuji ve svém životě vyšší cíle. Věnovat čas věcem, které pro mne nemají smysl, je ztrátou mého času. Studuji a čas, který zrovna nevěnuji učení, trávím vymýšlením nových možností, jak a v čem úspěšně podnikat. Svět podnikání a vydělávání peněz je to, co mě jednoduše baví a naplňuje.