Amazon: Nekonečné možnosti podnikání

businessman standing on pier an looking on city

U nás je Amazon převážně znám jako výrobce a prodejce první elektronické čtečky Kindle a elektronických knih. Poslední měsíce se o Amazonu hodně mluvilo také v souvislosti s nově budovaným skladem v České republice a diskuse nebo spíše spory se týkaly místa.

Amazon je však mnohem více než jen obrovské skladové prostory. Možná to souvisí s původem názvu pocházejícího od nejdelší řeky na Zemi Amazonky, každopádně Amazon je jedním z nejstarších a největších internetových obchodů a jako takový poskytuje prostor pro doslova nekonečné možnosti podnikání a výdělků.

Podnikejte úspěšně na Amazonu

Nedaří se vám rozjet podnikání? Zkuste Amazon, kde lze vybudovat úspěšný byznys doslova z nuly a bez velkých investic. Pozor, nepleťte si přitom Amazon s Aukrem, kde občas prodáte nějaké zboží a vyděláte si pár korun. Amazon je celosvětový gigant, kolem něhož se točí miliony zákazníků, kteří zde prodávají a nakupují zboží za desítky miliard korun ročně. Přitom stačí znát základní principy, jimiž se úspěšný prodej na Amazonu řídí, a můžete z této krásné částky získat také něco pro sebe.

Nemusíte být žádná “velká” firma. Amazon je vhodný distribuční kanál i pro jednotlivce a menší podniky, kteří ale chtějí provozovat úspěšný byznys a mít pravidelné příjmy o šesti cifrách. Máte-li nápad či produkt, Amazon je jedinečnou možností, jak prorazit s minimálními investicemi. Nemáte-li vlastní, nezoufejte, ale ihned si prostudujte seznam bestsellerů, který je k dispozici přímo na Amazonu. Kromě inspirace se dozvíte, že nejlepší “nápady” se prodávají po tisících kusech denně. A to již stojí za úvahu, že?

Proč je Amazon nejlepší?

Protože díky němu získáte potenciální klienty doslova ihned, aniž byste museli hnout prstem. Představte si, že se rozhodnete pro výrobu jedinečného kuchyňského náčiní. Vydáte-li se klasickou cestou, čekají vás obří investice spojené s rozjezdem podnikání. Každý den budete řešit dopravu, sklady, zaměstnance, sklady, reklamace a marketing. A jistotu, že se vám to podaří, mít na počátku rozhodně nebudete.

To však není případ Amazonu. Svůj produkt zde představíte milionům zákazníkům a téměř ihned tak můžete generovat první prodeje. A jediné, oč se budete starat, je dobrý marketing. Vše ostatní za vás vyřídí Amazon. Za krátkou dobu se tak můžete ocitnout v zisku. A pokud i po tom budete stále toužit po klasickém byznysu? Proč ne, až budete mít “vyděláno”, jděte s klidným svědomím a plnou peněženkou do toho.

About The Author

Jan Kraus

Ač je mi pouze 20 let a předpokládá se, že si chci především užívat mladého života, není tomu tak. Odjakživa potřebuji ve svém životě vyšší cíle. Věnovat čas věcem, které pro mne nemají smysl, je ztrátou mého času. Studuji a čas, který zrovna nevěnuji učení, trávím vymýšlením nových možností, jak a v čem úspěšně podnikat. Svět podnikání a vydělávání peněz je to, co mě jednoduše baví a naplňuje.